Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe warunki, jakie powinniśmy zapewnić osobom chorym, poddawanym leczeniu, przebywającym w pozycji leżącej przez większość doby. Dlatego oferowane przez nas Państwu łóżka rehabilitacyjne PW Gama zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić im maksimum wygody.

Od łóżek zwykłych, tradycyjnych, różni je przede wszystkim mnogość funkcji. Elektryczny napęd, umożliwiający sterowanie za pomocą pilota, pozwala na szybką i łatwą zmianę pozycji, a tym samym zabezpiecza przed powstawaniem odleżyn. Eliminuje także problem podkładania poduszek czy wspierania pacjenta podczas jedzenia, czytania, rozmów czy choćby oglądania telewizji. Wszystko dzięki możliwości uniesienia tułowia , oferowanej przez nasze łóżka rehabilitacyjne. Z kolei uniesienie nóg poprawia krążenie, usuwa obrzęki i relaksuje.

Co więcej, łóżka rehabilitacyjne z tej serii posiadają dwie dodatkowe funkcje, pozwalające na ukośne ustawienie łóżka tak, by ułatwić pozycje drenażowe przy problemach z układem oddechowym oraz zaleganiem wydzielin w płucach chorego.

Dziś proponujemy dwa łóżka rehabilitacyjne elektryczne. Pierwsze to obrotowe łóżko rehabilitacyjne TWIST. Druga z naszych propozycji to przechylane obustronnie łóżko rehabilitacyjne SWING.

(Film prezentujący łóżko TWIST z funkcją pionizacji)

Obrotowe łóżko rehabilitacyjne TWIST

Łóżko rehabilitacyjne TWIST jest innowacyjne i bardzo zaawansowane, ułatwia siedzenie i wstawanie. Za pomocą pilota można zmienić pozycję leżącą do pozycji fotelowej z opuszczonymi nogami. Możliwa jest także dodatkowa funkcja pionizacji. Dzięki niej uniesienie i przechylenie łóżka w pozycji fotelowej pozwala na przesunięcie środka ciężkości ciała, dzięki czemu uniesienie bioder podczas wstawania jest o wiele łatwiejsze. Wstawanie z łóżka staje się mniejszym problemem. Pozwala to na większą mobilizację chorego do codziennej aktywności ruchowej.

Cena: 7200,00 zł


Funkcje łóżka

Elektryczny napęd oraz sterowanie za pomocą pilota ułatwia zmianę pozycji,a poprzez to zabezpiecza przed powstawaniem odleżyn.

Uniesienie tułowia do pozycji siedzącej pozwala na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek i podciągania pacjenta do takich czynności jak jedzenie, czytanie, oglądanie telewizji lub rozmowy z inną osobą.
Uniesienie nóg relaksuje i sprawia, że często występujące zastoje krwi znikają usuwając obrzęki i poprawiając krążenie.
Obrót siedziska i przyjęcie pozycji ze spuszczonymi nogami stwarza odmienne warunki dla pracy serca i układu oddechowego (jest to jeden z etapów pionizacji.
Uniesienie i przechylenie łóżka w pozycji fotelowej przesuwa środek ciężkości ciała a przez to ułatwia wstawanie.
(Film poglądowy przedstawiający sposób wykorzystania łóżka działającego na podobnej zasadzie.)

Przechylane obustronnie łóżko rehabilitacyjne SWING

Łóżko rehabilitacyjne SWING to niemal automatyczna zmiana ułożenia pacjenta , ale także duża wygoda dla opiekuna, który towarzyszy choremu, zmienia mu pościel, przebiera go i myje. Możliwość łatwego obrócenia chorego z pewnością ułatwi mu pracę. Dzięki przechyłowi łóżka SWING na boki bardzo łatwe staje sie częste obracanie pacjenta wymagane w profilaktyce przeciwodleżynowej.
Wszystko to sprawia, że nasze łóżka rehabilitacyjne elektryczne są świetną alternatywą dla klasycznych łóżek, znacznie ułatwiającą współpracę z chorym i poprawiającą tak jego komfort życia, jak i komfort pracy opiekujących się nim osób. Nasze łóżka rehabilitacyjne elektryczne to maksimum funkcjonalności, mające realny wpływ na życie i zdrowie pacjenta. To także inwestycja w tak potrzebną mu wygodę.

Cena: 5900,00 zł
Nasze pozostałe łóżka

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 326 – Cena: 2,600.00zł // Czytaj więcej…

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 – Cena: 2,650.00zł // Czytaj więcej…

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 – Cena: 3,445.00zł // Czytaj więcej…

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 531 – Cena: 4,250.00zł // Czytaj więcej…

Lampa do łóżka rehabilitacyjnego


Lampa do łóżka rehabilitacyjnego
Lampa do łóżka rehabilitacyjnego to idealne dopełnienie wyposażenia łóżka, oświetlenie lampy umożliwia łatwe wykonywanie czynności w ciemności jak czytanie książek czy też korzystanie z komputera.

Cechy lampy:
– zastosowanie oświetlenia LED;
– możliwość regulacji mocy oświetlenia;
– dioda wskazująca położenie pilota, co umożliwia odnalezienie pilota w ciemności;
– łatwy montaż;
– pasuje do każdego łóżka rehabilitacyjnego;
– montowana w miejscu montażu wysięgnika;
– niewielkie zużycie prądu (około 6W).

Cena: 275,00 zł