Wysokiej klasy rowery trójkołowe Rehtime

Jazda na rowerze jest jedną z tych aktywności fizycznych, które zalecane są także osobom starszym bądź chorym. Ponieważ ich możliwości ruchowe mogą być ograniczone, proponujemy dziś Państwu rowery trójkołowe Rehtime, przeznaczone do rehabilitacji osób z rozmaitymi schorzeniami układu ruchu. Rowery trójkołowe – dzięki swej wyjątkowej konstrukcji – same utrzymują równowagę. Pozwalają zatrzymać się w dowolnym momencie jazdy, odpocząć bez konieczności zsiadania z roweru. Także ruszanie jest tutaj o wiele prostsze niż w przypadku klasycznych jednośladów. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że rowery trójkołowe nie wymagają od swoich użytkowników balansowania ciałem w celu utrzymania niezbędnej w czasie jazdy równowagi. Dlatego rowery trójkołowe są nieocenioną pomocą dla osób chorych m.in. na stwardnienie rozsiane, cierpiących na niedowłady i zaniki mięśni, choroby reumatoidalne oraz różnego rodzaju schorzenia wymagające wzmocnienia kończyn dolnych. Pozwalające wzmocnić siłę mięśniową, mają bezpośredni wpływ na kondycję chorego.

Cena roweru w częściach: 1445,00zł

Cena roweru złożonego: 1545,00zł

Cena roweru obniżonego w częściach: 1575,00zł

Cena roweru obniżonego złożonego: 1675,00zł

W swojej ofercie posiadamy także elektryczny rower trójkołowy w cenie 3945 zł lub obniżony elektryczny rower w cenie: 4075 zł (kliknij tutaj żeby zobaczyć więcej informacji)

Rowery dostępne w kolorach:
Srebrny, Ciemny Niebieski

Koszt wysyłki: 50 zł.
W celu przetransportowania roweru złożonego ściągane jest przednie koło, siodełko oraz kierownica.

 


Dlaczego rower Rehtime?

Oferujemy również kupno opcji dodatkowych do naszych rowerów ułatwiających jazdę i zwiększających jej komfort.
Siodełko z regulacją
Siodełko z regulacją stosowane jest przy ograniczeniach w zgięciach stawów biodrowych i kolanowych. Przesunięcie siodełka w poziomie do tyłu zmienia ustawienie środka obrotu pedałów. Pozwala to na przyjęcie właściwej pozycji bioder podczas jazdy rowerem rehabilitacyjnym trójkołowym.
Cena: 50,00 zł
Oparcie Pleców
Oparcie pleców wykonane jest tak, aby można było dostosować je do szerokości pleców osoby korzystającej z roweru rehabilitacyjnego trójkołowego. Jest wygodne, wykończone miękkim obiciem. Zapięcie na rzepy jest szybkie i mocne. Przytrzymanie tułowia pasami zapewnia prostą pozycję siedzącą. Oparcie zabezpiecza przed zsunięciem się z siedzenia przy zachwianiach równowagi. Daje to większą stabilizację osobom z porażeniem połowiczym, SM lub podobnymi dysfunkcjami narządu ruchu. Osobom niepewnym i bojącym się wysokości daje poczucie większego bezpieczeństwa.
Cena: 250,00 zł
Stabilizator Podudzia
Stabilizator podudzia stosowany jest przy większych niedowładach i porażeniach kończyn dolnych. Podudzie przymocowane jest tak , że nie pozwala na „uciekanie” kolana do środka lub na zewnątrz. Stopa i staw skokowy przytrzymywane są w prawidłowym ustawieniu. Stabilizator podudzia nie pozwala na skręcanie stopy w kostce. Cała kończyna dolna pracuje i wzmacnia się we właściwym ustawieniu, nie powodując pogłębiania wad. Równocześnie stabilizator podudzia nie ogranicza ruchów właściwych podczas jazdy rowerem rehabilitacyjnym trójkołowym.
Cena: 200,00 zł
Podnóżek
Podnóżek stosowany jest przy niedużych niedowładach kończyn dolnych i przy trudności z utrzymywaniem nogi na pedale. Zapięcie za pomocą pasków pozwala na ustawienie stopy podczas kręcenia pedałami. Mięśnie nóg wzmacniane są w prawidłowym ustawieniu nie pogłębiając wady.
Cena: 110,00 zł
Noski
Noski stosowane są przy osłabieniu siły mięśniowej kończyn dolnych. Przytrzymują nogę rowerzysty w jednym położeniu. Służy to podniesieniu efektywności pedałowania – pozwalają bowiem nie tylko na naciskanie, ale również na ciągnięcie pedału w górę. W ten sposób praca nogi rowerzysty może być „przedłużona” na ponad połowę obrotu mechanizmu korbowego. Noski zapobiegają też zsunięciu się nogi z pedału podczas jazdy po nierównym terenie.
Są bardzo pomocne przy początkowej nauce jazdy na rowerze trójkołowym.
Cena: 60,00 zł
Dane techniczne:

-24 calowe koła,
-aluminiowe obręcze,
-hamulec przedni alu V-break (ręczny),
-hamulec tylny bębenkowy (ręczny),
-przekładnia 5-cio biegowa Shimano,
-lampki LED na przód oraz tył,
-waga: 28 kg,
-dwa duże i pojemne kosze.

Opcje dodatkowe:

-stabilizatory podudzi,
-podnóżki,
-oparcie pleców,
-siodełko z regulacją,
-noski.

Wymiary:

-szerokość: 78 cm – mieści się w drzwiach,
-długość całkowita: 172 cm,
-odległość kierownicy od siodełka: 53 cm,
-wysokość ramy przy wsiadaniu: 42 cm,
-wysokość położenia pedała w dolnej pozycji od ziemi: 16 cm,
-całkowita wysokość rowerka: 120 cm,
-wysokość siodełka: 78-88 cm,

Maksymalne obciążenie: 110 kg.

Wśród osób starszych oraz mających problemy zdrowotne (urazy kręgosłupa, schorzenia układu ruchu) coraz popularniejsze stają się specjalne rowery trójkołowe zaprojektowane specjalnie dla nich.

Dzięki takiej konstrukcji rower sam utrzymuje równowagę. Ta cecha jest najważniejsza dla jego użytkowników – w każdej chwili mogą się zatrzymać i odpocząć, bez zsiadania z roweru. Ruszanie i zatrzymywanie też jest o wiele prostsze niż w rowerach klasycznych – jednośladowych, gdyż nie trzeba utrzymywać równowagi balansując ciałem.

Dodatkową zaletą rowerów trzykołowych jest spora przestrzeń ładunkowa umiejscowiona pomiędzy dwoma tylnymi kołami. Bez trudu zmieszczą się tam całkiem spore zakupy.

Rowery tego typu pozwalają na zachowanie aktywności fizycznej przez wiele lat osobom starszym oraz mającym problemy z poruszaniem się.

Nauka jazdy na trójkołowcu wymaga nieco nauki, gdyż inaczej rozłożony jest środek ciężkości, niż w standardowym rowerze.

W tego typu rowerach także nie ma potrzeby pochylania się w zakrętach. Aby zmienić kierunek jazdy wystarczy jedynie skręcić kierownicę.

Cechy rowerów trójkołowych:

Stabilność wynikająca z zastosowania z tyłu dwóch kół na osi,
Możliwe do pokonania większej odległości osób niesprawnych przy niewielkim wysiłku,
Poprawa przemiany materii, zwiększa siły i pewność w utrzymaniu równowagi,
Polepsza stabilizację kręgosłupa,
W sposób naturalny likwidują się lekkie przykurcze,
Pokonywanie niewysokich krawężników oraz jazdę na miękkim podłożu.